Do what you do best and outsource the rest!

Χειριστής αποθήκης

Εργασιακή εμπειρία: 5 χρόνια

Σχετικά με εμάς

Η WELL PACK s.r.o. είναι ένας διεθνής συνεργάτης για σύνθετες υπηρεσίες logistics, υπηρεσίες αποθήκευσης, πλύσιμο RPC και μεταφορικές λύσεις. Η εταιρεία αντιπροσωπεύεται σε 8 ευρωπαϊκές χώρες με περισσότερους από 2000 υπαλλήλους.

Αναζητάμε

Ανθρώπους με κοινή λογική, που απολαμβάνουν τις προκλήσεις και μπορούν να εργαστούν ανεξάρτητα

Τι είναι σημαντικό για εμάς;

Εμπιστοσύνη, αξιοπιστία, θετική ενέργεια.

Περιγραφή κενής θέσης:

Περιγραφή καθηκόντων:

  • Ευθύνες Αποστολής:
    • Χρήση περονοφόρου ανυψωτικού για τη φόρτωση εξερχόμενων αποστολών, τη μετακίνηση προϊόντων και την στοίβαξη προϊόντων ή υλικών.
    • Αποτελεσματική και ακριβής φόρτωση παραγγελιών μέσω των κατάλληλων διόδων και στα κατάλληλα ρυμουλκούμενα. Όλες οι λειτουργίες αποστολής θα επεξεργάζονται όπως ορίζεται από τις Τυπικές Διαδικασίες Λειτουργίας.
  • Ευθύνες Λήψης:
    • Χρήση περονοφόρου ανυψωτικού για την εκφόρτωση εισερχόμενων αποστολών, τη μετακίνηση, αναπλήρωση, στοίβαξη και αποθήκευση προϊόντων ή υλικών.
    • Αποτελεσματικός και ακριβής εντοπισμός και τοποθέτηση προϊόντων στους κατάλληλους χώρους αποθήκευσης. Όλες οι λειτουργίες λήψης υποβάλλονται σε επεξεργασία όπως ορίζεται από τις Τυπικές Διαδικασίες Λειτουργίας.
  • Επιλογή ευθυνών:
    • Συλλογή αποθεμάτων για την ακριβή επιλογή παραγγελιών για την υλοποίηση των απαιτήσεων των πελατών.
    • Ακριβής και αποτελεσματική επιλογή προϊόντων και τοποθέτηση στις κατάλληλες περιοχές. Όλες οι λειτουργίες συλλογής θα υποβληθούν σε επεξεργασία όπως ορίζεται από τις Τυπικές Διαδικασίες Λειτουργίας.
  • Αρμοδιότητες ποιοτικού ελέγχου:
    • Χρήση των κατάλληλων εγγράφων-τεκμηρίων για την διασφάλιση της ορθής λήψης, χειρισμού και αποστολής προϊόντων και παραγγελιών.
    • Επαλήθευση της πλήρωσης των προτύπων ποιότητας των προϊόντων ή/και των παραγγελιών, συμπεριλαμβανομένης της αναφοράς τυχόν ζημιών ή αποκλίσεων.
    • Στοίβαξη, συσκευασία, περιτύλιγμα και επισήμανση όλων των προϊόντων. Όλες οι λειτουργίες ποιοτικού ελέγχου θα υποβάλλονται σε επεξεργασία όπως ορίζεται από τις Τυπικές Διαδικασίες Λειτουργίας.
  • Ασφάλεια, καθαριότητα και συμμόρφωση:
    • Εκτέλεση όλων των πρωτοκόλλων ασφαλείας και ολοκλήρωση όλων των εργασιών με τρόπο που προάγει την ασφάλεια.
    • Υπεύθυνος για την καθαριότητα των εγκαταστάσεων.
    • Διατήρηση ενός καθαρού, τακτικού χώρου εργασίας και βοήθεια στην ασφάλεια της αποθήκης.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Δίπλωμα οδήγησης σε ισχύ και καθαρό ιστορικό οδήγησης (καθαρό Point system)
  • Αφοσιωμένο, εργατικό άτομο
  • Άριστη τεχνική ικανότητα
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Προσαρμοστικότητα σε νέες τεχνολογίες και διαδικασίες
  • Ελάχιστη Προϋπηρεσία 5 ετών, κατά προτίμηση σε αντίστοιχη θέση
  • Ξένη Γλώσσα – Αγγλικά θα θεωρηθούν ως πλεονέκτημα

Προσφέρονται:

  • Ενεργός ρόλος σε μια σταθερή και αναπτυσσόμενη επιχείρηση με παγκόσμιο δίκτυο
  • Δυνατότητα συμμετοχής σε ενδιαφέροντα προτζεκτ
  • Ανάλογα μπόνους

Thank you for your message, we will contact you shortly.